هر اجتماع نیازمند وجود قوانین و مقررات مدون و مشخصی می‌باشد که براساس آن حدود مسئولیت ها و اختیارات اشخاص حاضر در آن جامعه باید تعیین گردد.

این قوانین باعث می‌شود تا در هنگام بروز هرگونه اختلاف با رجوع به آن حوزه تخلفات احتمالی و مسئولیت افراد مشخص گردد.

جوامع مجازی اعم از وب‌سایت‌ها و شبکه های اجتماعی و نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند.

کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از فروشگاه اينترنتي پرشین الکترا را دارند ، باید مفاد این توافق‌نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند.

به محض پذیرش عضویت شما در سایت عضویت شما بیانگر پذیرش کلیه ضوابط و مقررات سایت بوده و متعهد هستید به این ضوابط احترام گذاشته و آنها را رعایت کنید.

متن حاضر متعلق به فروشگاه اينترنتي پرشین الکترامی‌باشد و علاوه بر مفاد زیر بعنوان یک سایت ایرانی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نیز بر آن حاکم است.

قواعد و قوانین زیر نیز مربوط به شرایط عضویت و بهره برداری از فروشگاه اينترنتي پرشین الکترا می‌باشد که عضویت در سایت به معنی اطلاع کامل از متن و شرایط آن می‌باشد.

این قوانین در قالب توافقنامه زیر ارائه گردیده است:بند1:براي ثبت نام بر روي لينك ايجاد حساب كاربري كليك نموده ، سپس مشخصات خود را وارد نمائيد.

در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام و نام خانوادگی، رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی، لینک تایید عضویت برای ايميل آنان ارسال می‌شود که کاربران با کلیک نمودن آن، مراحل عضویت را تایید می کنند.

تبصره 1 :کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.

تبصره 2 :کاربر باید آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.

تبصره 3 :عضویت در سایت رایگان است.

تبصره 4:به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و فروشگاه هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.

بند2:فرایند خرید از فروشگاه توسط کاربر به این شرح است: قسمت اول:بازدید از کالاها و خدمات ارائه شده در سایت قسمت دوم:پرداخت مبلغ معین( یا اعمال تخفیف) به‌صورت آنلاین به حساب فروشگاه قسمت سوم:ارسال رسید کالا و خدمات خریداری شده در قالب ایمیل و یا به‌صورت پیامک به آدرس پست الکترونیک و یا شماره تلفن همراه کاربر .

بند3:فروشگاه اطلاعات زیر را به‌منظور آگاهی کاربر در اختیار آنان قرار می‌دهد: - مشخصات فنی و جزئيات محصولات ویژگی‌های کاربردی محصولات و یا خدمات طبق قانون.

  • تعیین کلیه هزینه‌هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری است.


بند4:رسید‌های کالا و خدماتی که پس از خرید برای کاربران عضو ارسال می‌شود دارای نام و مشخصات است اما کاربر عضو باید از رسید و یا کد دریافتی مراقبت نماید و چنانچه به هر دلیلی آن رسید مربوطه مفقود شود و یا شخص دیگری از آن استفاده کند،فروشگاه در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.

تبصره 1:نام چاپ شده روی رسید، نامی است که کاربر در زمان عضویت به فروشگاه ارائه داده است.

بنابراین فروشگاه اينترنتي پرشین الکترا در خصوص هرگونه مغایرت نام با هویت واقعی خریدار مسئولیتی ندارد و درصورت بروز هرگونه مغایرت، خریدار حق استفاده از رسید خود را نخواهد داشت.

بند5:اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل حاوی کد خرید از فروشگاه به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود.

همچنین فروشگاه مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.